חדש בפייסבוק: סרטונים ב-360 מעלות

חצי שנה לאחר שיוטיוב הוסיפה לשירות את האפשרות להעלות ולצפות בסרטים שצולמו ב-360 מעלות, גם פייסבוק הולכת בעקבותיה ומוסיפה פיצ’ר דומה לנגן הווידאו שלה. הוא החל לפעול אתמול (ד’) בגרסת הווב של השירות ובאפליקציית האנדרואיד, כאשר גרסה ל-iOS אמורה לצאת בחודשים הקרובים.

סרטוני 360 מעלות מופקים באמצעות מערך מצלמות מיוחד שמסוגל לקלוט תמונה פנורמית של המרחב שסביב המצלמה, כך שבעת הצפיה ניתן לשנות את זווית המבט לפי בחירת המשתמש. הם מיועדים בעיקר לצפיה באמצעות קסדות מציאות מדומה, אבל אפשר לעשות בהם שימוש גם על גבי מסך דו ממדי רגיל.

בדומה לנגן של יוטיוב, גם בנגן של פייסבוק ניתן לשלוט בזווית הצילום על גבי הסמארטפון או הטאבלט באמצעות החלקת האצבע על גבי המסך בכיוון הרצוי או הטיית המכשיר. בשלב זה הסרטונים מוגבלים לאורך של עשר דקות ולנפח של 1.75 גיגה-בייט.

פייסבוק משיקה את הגרסה שלה לטכנולוגיה בשיתוף שורה של יצרני תוכן מסחריים גדולים, בהם ערוץ דיסקאברי, חברת גו-פרו, עמוד הפייסבוק הרשמי של מלחמת הכוכבים (כולל חומרים בלעדיים מתוך “הכוח מתעורר” החדש שיופצו בפורמט), אתר VICE, כוכב הכדורסל לברון ג’יימס והתוכנית הקומית סאטרדיי נייט לייב.

הפיצ’ר החדש כבר פתוח לשימוש ציבור יוצרי התוכן, כאשר מערכת הווידאו של פייסבוק יודעת לזהות אוטומטית את הסרטונים בעת ההעלאה ולשייך אותם לנגן המתאים. אפשרות נוספת לפרסם סרטונים כאלו ברשת החברתית, שקיימת כבר מספר חודשים, היא להעלות אותם ליוטיוב ולשתף אותם בפיד – הקוד המוטמע של הסרטון מציג את ממשק הצפיה האינטראקטיבי גם בתוך פייסבוק.

קרא עוד בנושא: